Latvijas Antroposofiskās biedrības mājaslapa

Teosofija - dievišķā gudrība. Elīna Saveļjeva

Teosofija - dievišķā gudrība. Elīna Saveļjeva

30. {. 2007.

Teosofija – dievišķā gudrība.

 

 

Ne vienmēr teosofija tika mācīta tā, kā mūsdienās, - kad katrs, kurš vēlas, var izlasīt par to grāmatās vai noklausīties lekcijās. Agrāk teosofija tika uzskatīta par kaut ko tādu, ko var mācīt tikai mazos intīmos pulciņos. Zināšanas piederēja iesvētīto aprindām, okultajām brālībām; vienkāršie cilvēki drīkstēja saņemt tikai šo zināšanu augļus. Kad ir runa par augstāko esamības sfēru izziņu, par zināšanām, kuras ir iesvētītajiem, bet mūdienās nav pieejamas vienkāršiem cilvēkiem, tad pret šo pārjuteklisko faktu apspriešanu bieži vien tiek iebilsts. Cilvēki saka: ko jūs, kuriem it kā ir augstākās zināšanas, stāstiet mums par augstākajām pasaulēm? Kāda tam ir nozīme, ja mēs paši nevaram ieskatīties parjutekliskajās pasaulēs?

       Katram garīgās acis var tikt atvērtas, ja tikai cilvēkam pietiek enerģijas un pacietības. Tāpec katrs var smelties prieku un cerību no teosofijas, jo tas, ko mēs dzirdam par augstākām pasaulēm, nav nekādas teorijas, nav kaut kas, kam nav nekādas saistības ar mūsu dzīvi. Teosofija ir kaut kas tāds, kas nes mums kā augļus divas dāvanas, kuras mums ir nepieciešamas dzīvē, ja gribam tajā pareizi stāvēt un darboties – spēku un drošību. Un abas šīs lietas mēs gūstam pilnā apmērā: spēku no augstāko pasauļu impulsiem, drošību no zināšanām par to, ka esam neredzamās pasaules redzams radījums.

     Teosofija runā par dzīves praktisko izpratni šī vārda visplašākajā nozīmē. Gaisma ar kādu tā izgaismo audzināšanas jautājumus, nesīs cilvēcei daudz labuma vēl ilgi pirms tam, iekams daudziem cilvēkiem attīstīsies gaišredzības spējas. Cilvēks var pārliecināties, ka teosofija satur dzīves patiesību, vēl ilgi pirms viņš pats varēs tieši vērot garīgo pasauli.

     Gribētos novēlēt katram atrast ceļu uz augstāko pasauļu zināšanām!

     Lai dievišķās gudrības gaisma ir ar Jums!

 

                                                                      Elīna Saveļjeva

 

« Atpakaļ


Mūsu draugi

© Latvijas Antroposofiskā biedrība, 2004-2010. Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta.