Latvijas Antroposofiskās biedrības mājaslapa

Rietumu Rzoterijas Skolas mācību gads retrospektīvā skatījumā

Rietumu Rzoterijas Skolas mācību gads retrospektīvā skatījumā

03. {. 2013.

Ir pagājis atkal viens mācību gads Rietumu Ezoterijas Skolā. Kāds ir bijis šis gads? Ko viņš mums ir devis? Mēģināsim veikt īsu retrospekciju uz pagājušā gada notikumiem.
 
Vispirms sāksim ar galvenajiem, A grupas mācību priekšmetiem, un kā pirmo apskatīsim antroposofisko medicīnu.
Antroposofisko medicīnu un veselības mācību, kā to antroposofi dažkārt mēdz dēvēt - salutoģenēzi, mūsu skolā no pašiem tās pirmsākumiem pasniedz ārste antroposofe Māra Meijere. 2012./13. māc. gadā dakteres M.Meijeres sagatavotais kurss saucās “Okultā fizioloģija”. Sava kursa ietvaros daktere koncentrējās uz cilvēka ķermeņa orgānu iekšējo jeb garīgo nozīmi. No šejienes arī kursa nosaukums “Okultā fizioloģija”. Dr. Meijere parādīja, ka cilvēka orgāni nav vienkārši šūnu bioloģisks veidojums, kurā noris dažādas ķīmiskas reakcijas, bet gan to būtība ir daudz dziļāka, un un materialistiskajam pasaules uzskatam nesaprotama. Vispirmām kārtām tika apskatīts kādām planētām atbilst katrs orgāns un kā šie planetārie procesi tos ietekmē, kādi metāli, preparāti un augi saistās ar vienu vai otru orgānu. Tā sirds ir Saules orgāns. Saules metāls ir zelts. Ne velti antroposofiskajā terapijā zeltu izmanto sirds slimību ārstēšanai. Dr.Meijere arī atsevišķos gadījumos studentiem nolasīja arī īpašas Rūdolfa Šteinera dotas meditācijas veselības uzlabošanai. Lai arī daktere Rietumu Ezoterijas Skolā pasniedz jau astoņus gadus, vienmēr viņas sagatavotais materiāls ir jauns un oriģināls un klausītājiem noderīgs un interesants. Jo īpaši tāpēc, ka klausītāji katru reizi var kaut ko jaunu un noderīgu paņemt līdzi un to izmantot savas miesiskās un dvēseliskās veselības uzlabošanā. Pie tam, dr.Meijeres mācību materiāls ir tik oriģināls, ka to nevarēs atrast žurnālos un citos izdevumoes, kas pārstāv tradicionālo un tā saukto netradicionālo medicīnu. Arī 2013./14. māc. gadā Māra Meijere ir sagatavojusi vēl vienu oriģinālu medicīnas kursu, un šogad tas būs “Meditatīvie apcerējumi un pamācības dziedināšanas mākslas padziļināšanai”.
 
Antroposofiskās biedrības vadītājs Uldis Saveljevs iedziļinājās antroposofiskā izziņas ceļa, jeb citiem vārdiem sakot meditācijas niansēs un īpatnībās. Kursā tika atklāts, kad laikā kad daudzi mūsu sabiedrības locekļi par ezotērisku uzskata kaut ko no austrumiem nākošu, tad patiesībā eiropas kultūrā vienmēr nozīmīgu vietu ir ieņēmusi ezotērija, un tā pastāv arī mūsdienās un gandrīz ikvienam ir iespēja to pašam pārdzīvot. Un šo saskarsmi ar garīgo tad arī visi kopā meklējām. Kursā apskatījām rietumu kultūras meditācijas un to praktiskās metodes. Skatījām, kā gara dzīvi un praksi var integrēt mūsdienu dinamiskajā dzīvē, nezaudējot sakarus ar reālo dzīvi. Tika apskatīti gan garīgie vingrinājumi, kuri veicami atbilstošajos gada rites posmos, gan dabas norišu meditācijas, gan arī meditācijas kuru centrā ir garīga satura vārsmas. Kādas īpašības ir vakara meditācijai un kādas rīta. Arī katra mācību diena iesākās ar attiecīgās nedēļas vārsmas lasījumu no Rūdolfa Šteinera “Dvēseles kalendāra”. Pēc tam sekoja apceres brīdis par doto vārsmu. Tas bija kā sava veida kultisks dienas ievadījums.
 
(Turpinājumā, kas drīzumā sekos, atskatīsimies uz eiritmiju un vieslektoru sniegumu)

« Atpakaļ


Mūsu draugi

© Latvijas Antroposofiskā biedrība, 2004-2010. Materiālu pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta.